A Széchenyi Pihenőkártya 2012-ben már széles körben elterjedt, miután már három különböző alszámlájáról használható fel pénz számtalan szolgáltatás esetében. A hagyományos bankkártyák esetében bizonyos kártyahasználati limitet határoznak meg a pénzintézetek, a SZÉP esetében azonban ilyenről nem beszélhetünk.
A bankok által kibocsátott bankkártyák esetében, melyek készpénzfelvételre is alkalmasak, a kártyahasználóknak jobban oda kell figyelniük, mivel általában napi tranzakciós keretet határoznak meg. Ennek megfelelően csak adott összegig és alkalommal lehet a kártyával fizetni vagy pénzt felvenni vele. A pihenőkártya esetében ilyen limitről nem beszélhetünk – egy napon belül korlátlanul használható, és bármelyik alszámláról tetszőleges nagyságú összeget fizethetünk ki vele. Érdemes azonban észben tartani, hogy a kártya különböző alszámláira csak meghatározott mennyiségű juttatást utalhatnak a munkáltatók. A kártyára küldhető cafeteria teljes összege 450 ezer forint évente. Ebből a szállás alszámlára 225 ezer, a vendéglátásra 150 ezer, a szabadidő zsebbe pedig maximálisan 75 ezer forint kerülhet. Erre azért is érdemes kiemelten figyelni, mert – bár a szabályozást számos alkalommal bírálták már ebben a tekintetben – jelenleg a zsebek között utólagos átjárás nincsen. Költéseinket tehát érdemes figyelemmel kísérni és megőrizni a terminálos fizetést követően kapott bizonylatot is.
A bizonylatot ugyanakkor azért is érdemes minden esetben eltenni, mivel azon megtalálhatóak a kártyával kapcsolatos adatok, így amennyiben azt valaki megszerzi, lehetősége nyílik a kártya illetéktelen használatára. Bár egyes helyeken kérik a személyazonosság igazolását, ez általában nem jellemző, így jobb odafigyelni.
Bár akár napon belül is felhasználható a kártya teljes kerete, arra is figyelmet kell fordítani, hogy milyen típusú szolgáltatást akarunk igénybe venni a pihenőkártya segítségével. A 2013-ban életbe lépett szabályozás ugyan jelentősen kibővítette az igénybe vehető szolgáltatások körét, az előírások azonban szigorúan megszabják, melyik alszámláról mire lehet költeni. Az is előfordul, hogy SZÉP-kártyával egyáltalán nem fedezhető szolgáltatást kínálnak ilyen módon a kártyatulajdonosoknak, a hatályos törvények átolvasása tehát elővigyázatosságból minden esetben javasolt.
Hogy szándékainknak megfelelően használhassuk fel kiutalt cafeteriajuttatásokat, érdemes a munkáltatóval már jó előre egyeztetni. Ugyanis miután a cégek kiutalják, a pénzintézetek pedig az alszámlákon jóváírják az összegeket, azok között átjárás nincsen, a pénz nem mozgatható egyik zsebből a másikba. Erre azért is érdemes felhívni a figyelmet, mert az adatok szerint a magyarországi munkavállalók csak igen kis százaléka dönti el maga, milyen megoszlásban kapja meg béren kívüli juttatásait.